دورهمی عکاسی باغ ایرانی

دورهمی عکاسی باغ ایرانی در فضای جذاب و دوستانه فرصت مناسبی برای عکاسی گروهی و عکاسی در فضای باز می باشد. در دورهمی ها می توانید تجربیات خود را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید و در کنار هم به عکاسی بپردازید.

منتظر دیدار شما هستیم.

با ما همراه باشید…

معرفی اجمالی باغ ایرانی

باغ ایرانی از باغ‌های قدیمی محله ونک تهران است؛ این باغ در واقع متعلق به یکی از خاندان‌های معروف دوره‌ی قاجار است و بخشی از باغ مستوفی است که دیوار به دیوار شمالی آن ساختمان‌ها و دیوار گلی باغ قدیمی را می‌توان دید. این مجموعه باغ و عمارت آن برای میرزا حسن‌خان مستوفی‌الممالک‌، فرزند میرزا یوسف‌خان مستوفی‌ و شکر خانم، دختر رئیس یکی از قبایل کرد بود.

دورهمی عکاسی باغ ایرانی

خاندان وی از خانوداه‌های مهم و سیاسی در تاریخ ایران است که مالک بیشتر زمین‌های ده ‌ونک بودند. پدر میرزا حسن اراضی ده‌ ونک را از ناصرالدین شاه خرید و با حفر چند رشته قنات آن را به‌صورت آبادی درآورد. و حالا هم علی مهتاری مختاری؛ نامی که برا بالای سردر دیدید، با حفظ اصالت آن، طرح و الگوی باغ ایرانی را به آن داده و به‌صورت بوستانی دیدنی در پایتخت تبدیل شده است. این مجموعه در سال ۱۳۸۱ به‌عنوان اثری ملی در فهرست میراث ملی به ثبت رسید و امروزه از جمله جاهای دیدنی در پایتخت است.

دورهمی عکاسی باغ ایرانی

باغ‌های ایرانی با سبک معماری و ساختار خود در جهان بی‌نظیر هستند. باغ‌هایی که در تمامی ادوار تاریخی این مرز و بوم شکل گرفته‌اند و همیشه جزو یکی از بهترین تفرج‌گاه‌های پادشاهان و سلاطین هم بوده‌اند؛ مثل اولین باغ ایرانی در دوره‌ی هخامنشیان یعنی پاسارگاد و باغ شاهزاده ماهان در کرمان و ارم در شیراز. این باغ‌ها الگوی خاص خودشان را دارند و با هم نوعان خود در سایر کشورها فرق دارند.

دورهمی عکاسی باغ ایرانی

باغ ایرانی مکانی است که با عمارت یا کوشکی در وسط و نهرهایی روان که با انواع گل‌ها، گیاهان و درختان که در چهار طرف آن به‌طور منظم کاشته شده‌اند، مشجر شده است. حوض و حوضچه‌ای در وسط و کل باغ با دیوارهایی بلند که آن را از دنیای شلوغ اطرافشان جدا و دنیایی از آرامش را ایجاد می‎کند، محصور شده‌اند. همین ویژگی‌ها باعث شده باغ موردنظر ما نام باغ ایرانی را به خود بگیرد.

یکی از دیدنی‌ترین بخش باغ ایرانی لاله‌های رنگارنگی هستند که هر ساله از اواخر فروردین‌ماه تا اواسط اردیبهشت‌ماه در این باغ چشم‌نوازی و دلبری می‌کنند و از بهانه‌های اصلی بازدیدکنندکان برای آمدن به این مکان است.

باغ ایرانی ۲۴ ساعت برای گردش و تفریح شما باز است و ورودی آن رایگان است و به‌راحتی می‌توانید یک روز شاد و مفرح را در آن سپری کنید.

برنامهمحل دیدارتاریخ برگزاری

دیدار ، آشنایی و استفاده از تجربیات یکدیگر در کنار عکاسی از باغ ایرانی

تهران محله ده ونک خیابان صابری درب جنوبی باغ ایرانی

 

تاریخ روزساعتتوضیحات
1 اردیبهشت1402 جمعه11 الی 13در حال ثبت نام
    

با توجه به شرایط جوی و وضعیت آب و هوا و یا موارد دیگر احتمال تغییر در ساعت و روز برگزاری برنامه ها هست.

منتظر دیدار شما در دورهمی عکاسی باغ ایرانی هستیم

برنامه های برگزار شده

1 2 3 4 5 6 7 8 9

ما را در پیج اینستاگرام همراهی کنید .

ثبت‌نام نشده