دورهمی عکاسی آرامستان بهشتیه خاوران

دورهمی های عکاسی فضای جذابی برای دوستداران عکاسی گروهی و عکاسی در فضای باز می باشد.در این دورهمی ها ( آرامستان بهشتیه خاوران ) می توانید تجربیات خود را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید و در فضایی دوستانه و صمیمی به عکاسی بپردازید

منتظر دیدار شما هستیم.

با ما همراه باشید…

معرفی اجمالی گورستان بهشتیه

بهشتیه تهران یا آرامستان یهودیان چهارمین گورستان کلیمیان تهران بعد از گورستان‌های خیابان سپه و گورستان سه‌راه دانگی در کوی کلیمیان و گورستان خیابان مازندران است که دارای ارزش‌های دینی و اهمیت ویژه تاریخی در میان تمامی یهودیان ایرانی می‌باشد.

بهشتیه _ دورهمی عکاسی آرامستان بهشتیه خاوران

گورستان بهشتیه یا گورستان یهودیان نام گورستانی در جنوب ‌شرقی تهران و در حاشیه جاده­ خاوران است که در سال‌ ۱۳۱۵ شمسی در اراضی «سلیمانیه» تاسیس شد. این گورستان به همراه گورستان‌های خیابان سپه (در عصر کریمخان)، گورستان سه‌ راه دانگی در کوی کلیمیان و گورستان خیابان مازندران (در عصر ناصرالدین‌شاه) ارزش‌های دینی و اهمیت ویژه تاریخی برای یهودیان ایرانی دارد. از این گورستان همچنین با عنوان گل‌زار خاوران نیز یاد می‌شود.

بهشتیه _ دورهمی عکاسی آرامستان بهشتیه خاوران

در این آرامستان هم همچون آرامستان دولاب سنگ قبرهای یکدستی در بخشی از این مکان قرار دارد که متعلق به لهستانی های جنگ زده در جنگ جهانی دوم است.

یکی از ویژگی‌هایی که این گورستان را به مقصدی برای گردشگری فرهنگی تبدیل کرده، وجود کنیسه زیبایی است که از ترکیب و تلفیق الگوی معماری مدرن و ایرانی ساخته شده است. این بنایی متقارن و منظم در میان گورستان حال و هوای عجیبی به محوطه بخشیده است. علاوه بر این برخی از گورها نقوش بسیار زیبا و اشعار دل ­نوازی دارند که نمایانگر عقاید یهودیان است. معمار اولیه این بنا شخصی به نام «بدانسکی» از روسیه بود و عملیات اجرایی آن را مرحوم جهانگیر بنایان با همکاری لقمان میکاییل، داود القانایان به عنوان مسئولین و نیز همیاری یوسف هندیزاده و اسحق نوبهار انجام داد.

دورهمی عکاسی آرامستان بهشتیه خاوران

این مجتمع با وسعت هفتادهزار و نهصد و پنج متر مربع مشتمل بر آرامگاه‌های مشاهیر جامعه یهودی از جمله استادان سلیمان حئیم مولف فرهنگ‌نامه‌های دوزبانه، طالع همدانی (شاعر ملی یهود)، ژانت کهن‌صدق (قهرمان دومیدانی ایران)، شموئل حئیم، حاخام حئیم موره، عزیز دانش‌راد، دکتر منوچهر نیکروز (نماینده یهودیان در مجلس)، مرتضی یافه یار دیرینه و خدمتگزار بهشتیه و شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی است

برنامهمحل دیدارتاریخ برگزاری

دیدار ، آشنایی و استفاده از تجربیات یکدیگر در کنار عکاسی از آرامستان بهشتیه خاوران

درب شرقی پارک طالقانی

 

تاریخ روزساعتتوضیحات
5 آذرماه 1400جمعه10 الی 13برگزار شد
    

با توجه به شرایط جوی و وضعیت آب و هوا و یا موارد دیگر احتمال تغییر در ساعت و روز برگزاری برنامه ها هست.


منتظر دیدار شما هستیم

برنامه های برگزار شده

ما را در پیج اینستاگرام همراهی کنید .

ثبت‌نام نشده
این دوره در حال حاضر بسته است