دورهمی عکاسی منطقه دربند تهران

دورهمی های عکاسی فضای جذابی برای دوستداران عکاسی گروهی و عکاسی در فضای باز می باشد.در این دورهمی ها ( منطقه دربند تهران ) می توانید تجربیات خود را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید و در فضایی دوستانه و صمیمی به عکاسی بپردازید

منتظر دیدار شما هستیم.

با ما همراه باشید…

معرفی اجمالی منطقه دربند تهران

دربند، منطقه‌ای عالی با آب‌وهوای دلپذیر است که پایتخت‌نشینان زیادی از شلوغی و ترافیک و آلودگی هوای شهر، به این محل پناه می‌برند تا هم از چشم‌انداز فوق‌العاده زیبای آن لذت ببرند، هم در رستوران‌های متعدد آن یک وعده غذای لذیذ نوش جان کنند.

دربند _ دورهمی عکاسی منطقه دربند تهران

دربند قبل تر از این که به یک منطقه ی تجاری تبدیل شود، یک دهکده ی بسیار قدیمی در شمال کاخ سعدآباد بوده است.این منطقه حدود 200 سال قبل به‌واسطه یک زوج طالقانی که به دنبال محلی برای تشکیل خانواده و زندگی بودند، انتخاب شد. با گذر زمان این منطقه بیشتر رنگ‌وبوی زندگی به خود گرفت و موردتوجه حاکمان و بزرگان تهران واقع شد.

در دوره قاجار که تهران پایتخت ایران شده بود، دربند به ییلاقی دل‌خواه برای پادشاهان و شاهزادگان تبدیل شد و نهایتا هم ناصرالدین‌شاه دستور ساخت یک عمارت ناهارخوری را در این محله صادر کرد.رونق دربند اما محدود به دوره قاجار نشد و در دوره پهلوی هم به دستور رضاشاه پهلوی ، مهمان‌خانه‌ای در حد و اندازه پذیرایی از مهمانان خارجی، ساخته شد.

دربند _ دورهمی عکاسی منطقه دربند تهران

از همان 200 سال قبل که سنگ‌بنای این محله خوش‌آ‌ب‌وهوا گذاشته شد، از بهترین و محبوب‌ترین محله‌های تهران به حساب می‌آید و همیشه جزو انتخاب‌های اول عده‌ای برای تفریح در جاهای دیدنی تهران است.

منطقه دربند 200 سال قدمت دارد و با نام های میر محله، شاه محله و مغ محله نیز خوانده می شده است و از دهکده‌های قدیمی شمیران و از محله‌های شمال تهران است.این منطقه در ارتفاع 1700 متری از سطح دریا واقع شده است و برای کسانی که تمایل دارند به کوه های البزر مرکزی صعود کنند، این منطقه ابتدای مسیر است.

برنامهمحل دیدارتاریخ برگزاری

دیدار ، آشنایی و استفاده از تجربیات یکدیگر در کنار عکاسی از منطقه دربند تهران

درب شرقی پارک طالقانی

 

تاریخ روزساعتتوضیحات
5 آذرماه 1400جمعه10 الی 13برگزار شد
    

با توجه به شرایط جوی و وضعیت آب و هوا و یا موارد دیگر احتمال تغییر در ساعت و روز برگزاری برنامه ها هست.


منتظر دیدار شما هستیم

برنامه های برگزار شده

ما را در پیج اینستاگرام همراهی کنید

ثبت‌نام نشده
این دوره در حال حاضر بسته است