دورهمی عکاسی خانه امام جمعه تهران

دورهمی های عکاسی فضای جذابی برای دوستداران عکاسی گروهی و عکاسی در فضای باز می باشد.در این دورهمی ها (خانه امام جمعه تهران) می توانید تجربیات خود را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید و در فضایی دوستانه و صمیمی به عکاسی بپردازید

منتظر دیدار شما هستیم.

با ما همراه باشید…

معرفی اجمالی خانه امام جمعه تهران

«خانه امام جمعه » در قلب تهران از چنان ویژگی هایی برخوردار است که به آن، «نفیس ترین خانه تهران» لقب داده اند.

وقتی ازمسیر پر پیچ و خم کوچه های محلات قدیمی تهران از جمله ناصر خسرو در منطقه ۱۲ عبور می کنیم، نوع بافت و بناهایی که در این محدوده وجود دارد چشم هر گردشگری را به سوی خود جلب می کند. یکی از این آثار، خانه امام جمعه است.

امام جمعه _ دورهمی عکاسی خانه امام جمعه تهران

بنا فاقد کتیبه تاریخ داراست . اما با توجه به خصوصیات معماری و شیوه تزئینی بنا، شکل گیری آنرا میتوان به اواسط دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار و از دهه ۱۲۸۰ هجری قمری تا ۱۳۰۰ ه.ق دانست .

این ملک بنایست اعیانی و دو بخش اندرونی و بیرونی دارد. بخش اندرونی آن محل سکونت خانواده و خدمه که در حال حاضر تخریب شده و به مدرسه تبدیل شده است. بخشی که هماکنون مورد بازدید است بخش بیرونی عمارت است که محل پذیرایی مهمانان امام جمعه بوده است. این عمارت مثل بسیاری از خانه های قاجاری دارای تزیینات چشم‌گیری است.

دورهمی عکاسی خانه امام جمعه تهران

فضای داخلی عمارت با تصاویر زنان با پوشش عربی، آینه‌کاری و گچبری‌ها تزیین شده و همچنین مهرچاپ در میان قابها وارسی ها با سبک ایرانی با طرحهای اسلیمی و غربی در کنار هم قرار گرفته اند . در طبقه اول حوضی با کاشی‌کاری‌های آبی در کف با سبکی هنرمندانه نصب شده و هنر سنگ‌کاری یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که برای بنای قدیم برای استحکام و ایستایی استفاده می‌شود.

خانه امام جمعه در خیابان ناصر خسرو پایین تر از میدان امام خمینی (ره) یا همان توپخانه قدیم و روبروی وزارت اقتصاد و دارایی در کوچه امام جمعه به شماره پلاک 13 قرار گرفته است.

برنامهمحل دیدارتاریخ برگزاری

خیابان ولیعصر درب اصلی پارک ملت

 

تاریخ روزساعتتوضیحات
3دی ماه 1400جمعه10 الی 13برگزار شد
    

با توجه به شرایط جوی و وضعیت آب و هوا و یا موارد دیگر احتمال تغییر در ساعت و روز برگزاری برنامه ها هست.


منتظر دیدار شما هستیم

برنامه های برگزار شده

ما را در پیج اینستاگرام همراهی کنید .

ثبت‌نام نشده
این دوره در حال حاضر بسته است