دورهمی عکاسی آرامستان ممنوعه

دورهمی های عکاسی فضای جذابی برای دوستداران عکاسی گروهی و عکاسی در فضای باز می باشد.در این دورهمی ها ( آرامستان ممنوعه ) می توانید تجربیات خود را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید و در فضایی دوستانه و صمیمی به عکاسی بپردازید

منتظر دیدار شما هستیم.

با ما همراه باشید…

معرفی اجمالی آرامستان ممنوعه

در گوشه و کنار شهر بزرگ تهران، جاذبه‌های گردشگری فراوانی دیده می‌شود که هرکدام از آن‌ها جذابیت‌های خاص خود را دارد. یکی از جاهای دیدنی این شهر که شاید نام آن را کمتر شنیده‌ باشید، قبرستان ممنوعه تهران است. این قبرستان در یکی از محلات قدیمی تهران واقع شده و محل دفن افراد نامی و مشهور می‌باشد. چهره‌های علمی، سیاسی و خارجی‌هایی که در ایران مشغول فعالیت بودند.

آرامستان  _  دورهمی عکاسی آرامستان ممنوعه

آرامستان ممنوعه ، یکی از قدیمی ترین آرامستان های ارامنه تهران می باشد که با مساحتی بالغ بر 47 هزار متر مربع در منطقه دولاب تهران واقع است. سنگ قبرهای این آرامستان نقوشی ویژه و معماری منحصر به فردی دارند. کلیسای کوچکی نیز (مادور) در محوطه این آرامستان قرار دارد.

دورهمی عکاسی آرامستان ممنوعه

قدمت این بنا با توجه به معماری سنگ قبرها مربوط به اواخر دوره قاجاریه است. ارمنی‌های تهران بسیار صنعتگر و هنری بودن و سنگ قبرها هر کدام بیانگر حرفه فرد تدفین شده است.در گورستان دولاب قبر ۴۰۹ سرباز و ۵۲۸ غیرنظامی وجود دارد، اولین فردی که در این منطقه به خاک سپرده شد، دکتر کلوکه نام داشت. او ملیت فرانسوی داشت و پزشک اختصاصی محمدشاه و ناصرالدین‌شاه قاجار بود وآخرین قبر قبرستان ممنوعه مربوط به سال 1375 است که پس از آن در این آرامستان هیچ‌گونه تدفینی صورت نمی‌گیرد.

دورهمی عکاسی آرامستان ممنوعه

قبرستان دولاب در اتوبان شهید محلاتی، حدفاصل خیابان شهید رضایی تاجری از غرب، خیابان مستفیذ از شمال، املاک مسکونی از شرق و گلخانه‌های خیابان پاسدار گمنام از جنوب واقع شده است.

برنامهمحل دیدارتاریخ برگزاری

دیدار ، آشنایی و استفاده از تجربیات یکدیگر در کنار عکاسی از آرامستان ممنوعه

درب مترو تجریش

 

تاریخ روزساعتتوضیحات
1 بهمن ماه 1400جمعه11 الی 13درحال ثبت نام
    

با توجه به شرایط جوی و وضعیت آب و هوا و یا موارد دیگر احتمال تغییر در ساعت و روز برگزاری برنامه ها هست.


منتظر دیدار شما هستیم

برنامه های برگزار شده

ما را در پیج اینستاگرام همراهی کنید

ثبت‌نام نشده
این دوره در حال حاضر بسته است