دورهمی عکاسی عمارت موتمن الاطباء

دورهمی های عکاسی فضای جذابی برای دوستداران عکاسی گروهی و عکاسی در فضای باز می باشد.در این دورهمی ها ( عمارت موتمن الاطباء ) می توانید تجربیات خود را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید و در فضایی دوستانه و صمیمی به عکاسی بپردازید

منتظر دیدار شما هستیم.

با ما همراه باشید…

معرفی اجمالی خانه موتمن الاطباء

عمارت موتمن الاطبا یکی دیگر از خانه‌های تاریخی شهر تهران و محله تاریخی و دیدنی عودلاجان است. این خانه قاجاری که یکی از خانه های تاریخی ایران است، زمانی محل زندگی پزشک محبوب دربار قاجار بوده است.این خانه زمانی محل رفت و آمد صاحب منصبان قاجار و همچنبن شخص ناصرالدین شاه قاجار بوده است.

دورهمی عکاسی عمارت موتمن الاطباء

این مکان در سال 1262 هجری شمسی در تهران ساخته شد. و از جمله اولین خانه­‌های سه طبقه در ایران بود. این خانه همانند سایر خانه­‌های دوران قاجاریه دارای بخش اندرونی و بیرونی بوده ­است. تاریخچه خانه موتمن الاطبا به دوران قاجاریه کمتر از دو قرن پیش باز می­‌گردد. بافت تاریخی این خانه و بعضا فرسودگی‌­ها و تخریب­‌هایی که بر اثر گذشت زمان رخ داده است؛ حاکی قدمت این خانه‌­ی قدیمی دارد.

این عمارت با ۸۰۰ مترمربع مساحت در كوی موتمن الاطبا پامنار واقع است و با ستون ها و ايوان ها و بافت معماری خود، يك نمونه از معماری و خانه های سنتی دوران قاجار است.

دورهمی عکاسی عمارت موتمن الاطباء

میرزا زین العابدین خان دنبلی ضرابی ملقب به مؤتمن الاطبّا فرزند میرزا محمدخان و نواده میرزا احمدخان صبور، پزشک حضور ناصرالدّین شاه بود.وی نخستین فارغ التحصیل دارلفنون و شاگرد دکتر تلوزان فرانسوی بوده، از پزشکان نامی ایران در دوران قاجار بشمار میرود.موتمن الاطبا از بزرگترین جراحان زمان خود بود و از تخصص و مهارت بالای وی در بیرون آوردن سنگ از مثانه در کتب و مقاله های متعددی سخن به میان آمده است.

دورهمی عکاسی عمارت موتمن الاطباء

عمارت مؤتمن الاطبا در سال 1383 توسط آقای موسوی از بازماندگان خانواده مؤتمن خریداری می‌شود و تا به امروز لوکیشن فیلم‌های مختلف بوده است. خانه مؤتمن الاطبا در آغاز شامل خانه اصلی، باغچه شمالی، خانه‌ای در سمت غرب و حمامی در بخش جنوب غربی بود، به جز بنای اصلی اثری از باقی بنا نمانده است

برنامهمحل دیدارتاریخ برگزاری

دیدار ، آشنایی و استفاده از تجربیات یکدیگر در کنار عکاسی از خانه موتمن الاطباء

درب شرقی پارک طالقانی

 

تاریخ روزساعتتوضیحات
5 آذرماه 1400جمعه10 الی 13برگزار شد
    

با توجه به شرایط جوی و وضعیت آب و هوا و یا موارد دیگر احتمال تغییر در ساعت و روز برگزاری برنامه ها هست.


منتظر دیدار شما هستیم

برنامه های برگزار شده

ما را در پیج اینستاگرام همراهی کنید

ثبت‌نام نشده
این دوره در حال حاضر بسته است