دورهمی عکاسی بازار بزرگ تهران

دورهمی های عکاسی فضای جذابی برای دوستداران عکاسی گروهی و عکاسی در فضای باز می باشد.در این دورهمی ها ( بازار بزرگ تهران ) می توانید تجربیات خود را با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید و در فضایی دوستانه و صمیمی به عکاسی بپردازید

منتظر دیدار شما هستیم.

با ما همراه باشید…

معرفی اجمالی بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران یکی از بازارهای تاریخی تهران که از آن با عنوان قلب اقتصادی کشور یاد می‌کنند.محلی نام آشنا در زمینه اقتصادی، تاریخی و فرهنگی در پایتخت است و به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای ایران شناخته می‌ شود.

تهران _ دورهمی عکاسی بازار بزرگ تهران

این بازار در دوره شاه تهماسب صفوی احداث شده و در دوره ناصرالدین شاه قاجار تکمیل گردیده است. همان طور که می دانید در زمان صفویه، شاه تهماسب قزوین را به عنوان پایتخت انتخاب کرده بود که در آن موقع تهران با ۴ محله در داخل حصار بوده است و یکی از این محله ها بازار نام داشت و چندین حجره و دکه فعالیت داشتند.

در ادامه با روی کار آمدن قاجار و انتقال پایتخت به تهران، آقا محمد خان به این بازار رونق بخشید و حجره‌ ها، دالان‌ ها، کاروانسراها را مورد بازسازی قرار داد. بعد از ساخت مسجد جامع، مجموعه بازار توسعه داده شد و چندین سرا و تیمچه‌ به بخش بازار اضافه گردید. در دوره ناصرالدین شاه نیز ورودی اصلی بازار بزرگ ساخته شد و قسمت‌ های داخلی Tehran Grand Bazaar نیز تکمیل شدند.

دورهمی عکاسی بازار بزرگ تهران

معماری این بازار بدین صورت است که با ۲۲۰ سال قدمت دارای معماری به سبک قاجار است و قسمت های قدیمی بازار دارای معماری طاقی و گنبدی شکل در قسمت های سقف دارند و نور نیز از طریق سوراخ های آجرها به داخل می تابد، همچنین می توان گفت بازار بزرگ تهران دارای معماری خاص و پیچیده سنتی است.

راهروهای پیچ در پیچ، طاق ها و هواکش های سنتی جزو زیبایی های معماری این بازار به شمار می روند اما این روزها با معماری جدید و مدرن رنگ و رویی خاصی به بازار داده شده، با این حال ماهیت سنتی با اجزای داخلی حفظ شده است.

دورهمی عکاسی بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران دارای قسمت های مختلفی است، مانند تیمچه، بازار، راسته، پاساژ، مغازه، رستوران، مسجد، تکیه. بازار تهران دارای راسته و بازارچه های زیادی در درون خود است که هرکدامشان در حرفه خاصی فعالیت دارند.

برنامهمحل دیدارتاریخ برگزاری

دیدار ، آشنایی و استفاده از تجربیات یکدیگر در کنار عکاسی از بازار بزرگ تهران

درب شرقی پارک طالقانی

 

تاریخ روزساعتتوضیحات
5 آذرماه 1400جمعه10 الی 13برگزار شد
    

با توجه به شرایط جوی و وضعیت آب و هوا و یا موارد دیگر احتمال تغییر در ساعت و روز برگزاری برنامه ها هست.


منتظر دیدار شما هستیم

برنامه های برگزار شده

ما را در پیج اینستاگرام همراهی کنید .

ثبت‌نام نشده
این دوره در حال حاضر بسته است